עלינו

האזור

אנו ממוקמים בשפלת יהודה, בגבעות שלפני הרי יהודה ובסמוך לעמק איילון – כמחצית הדרך מהים התיכון לירושלים. האדמה באזור נחשבת פורייה מאוד ושימשה לגידול עצי זית במשך כחמשת אלפים שנה. תל גזר הוא אתר ארכאולוגי וגן לאומי בישראל, השוכן ליד דרך הים הקדומה, בתחום מועצה אזורית גזר, בין לטרון לרמלה, ומזוהה עם העיר הכנענית העתיקה גזר שהיתה מרכז פוליטי ותרבותי חשוב בתקופת הברונזה והברזל. בתקופת האימפריה הרומית היא שימשה מקור חשוב לייצוא שמן זית לכל רחבי האימפריה.  

הכרם

כרם הזיתים שלנו צעיר ומורכב ברובו מעצי זית מזן סורי. האדמה נחשבת מצויינת ופורייה לגידול עצי זית והשיפוע עליו נמצא הכרם מאפשר דרך אפקטיבית להולכת מים גשמים עודפים. כרם הזיתים שלנו פעיל במהלך כל עונות השנה: בחורף העצים נהנים מכמויות הגשם הנדיבות באזור והלילות הקרים. באביב אנו משקים את הכרם בעזרת טכנולוגיות השקייה ישראליות המאפשרות המשך התפתחות העצים והפרי גם בחודשים דלי גשם והתפתחות אופטימלית של הפירות. בקיץ אנו מגדילים את כמויות ההשקייה תוך איזונם להבטחת תפוקות שמן וטעם מירביות של הפרי. בסתיו אנו עורכים מסיק ראשון לשימוש בזיתים לכבישה ולמאכל ובחלוף מספר שבועות ועם הגעת הפרי להבשלה מיטבית אנו מוסקים את הפרי לצורך הפקת שמן זית.

האנשים

ארץ זית נוסדה ע"י נטע ודוד אלכסנדר – אנו זוג החולק את העבודה בכרם ואת ההחלטות העסקיות בטיפוחו והצלחתו המסחרית – כמו גם את האהבה לזיתים ולשמן זית איכותי ואת המחוייבות להפקתו באופן מיטבי. כרם הזיתים שלנו בונה סביבו קהילה של חברים, לקוחות ומכרים הנהנים משמן זית איכותי ומעריכים את מקורותיו. בכל שנה אנו חוגגים את אהבתנו זו במסיק זיתים למאכל שאנו מבצעים, בד"כ במהלך חג סוכות.

 


סגור (Esc)

הרשמו לאתר ונשמח להיות אתכם בקשר

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are old enough to consume alcohol.

חיפוש

עגלת קניות

מממ...נראה שעגלת הקניות שלכם ריקה
קנו עכשיו